SILVER & METAL / Silver / Beaker 7187619
nr 718 7619
BEAKER
silver, 1783, Förgylld insida, height: 8, 5,
Silver, 1783, Förgylld insida, höjd: 8, 5
Estimate:
1000
Sold:
SEK 950
Auction date:
Monday October 3 2011
at 17:08:58
- Bid history
Time
Bidder
Bid
650 kr
900 kr
750 kr
850 kr
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.